Lost Viking - ciekawe połączenie RPG-a i gry logicznej w stylu Threes!

Produkcje łączące mechanikę gier logicznych typu match-3 z elementami RPG na dobre zadomowiły się na rynku.

W ich wypromowaniu wielką rolę odegrała seria Puzzle Quest. Czy za kilka lat branżowi eksperci z podobnym rozrzewnieniem będą wspominać Lost Viking, jako grę, która zapoczątkowała modę na prosty, ale zabójczo wciągający miks zasad Threes! i RPG? Dzieło studia Red Winter Software (seria Dungelot) właśnie zadebiutowało na platformie App Store – posiadacze iPadów i iPhone’ów mogą go nabyć za 2,69 euro, czyli około 11 złotych. Edycja na Androida zostanie udostępniona niedługo.

W Lost Viking przenosimy się do świata utrzymanego w realiach nordyckich i wcielamy się w wikinga, który pragnie dostać się do Walhalli, mitycznej krainy wiecznego szczęścia. W tym celu przemierza on skandynawskie ostępy, walcząc z nieumarłymi wikingami, ogrami i rozjuszonymi baranami. Co ciekawe, starcia – rozgrywane z podziałem na tury – bazują na mechanice znanej doskonale z logicznych hitów pokroju Threes! oraz 2048. Czyni to z rozgrywki nie lada wyzwanie, które przypadnie do gustu nie tylko fanom prostych RPG-ów, ale też łamigłówek.

Zabawa toczy się na planszy o wymiarach 5x5 pól i sprowadza się do przesuwania jej w taki sposób, aby łączyć ze sobą znajdujące się na niej bloki z symbolami (miecza, tarczy, mięsa, monety, klucza). Robiąc to, gracz wpływa na siłę ataku, skuteczność obrony, ilość odzyskanej energii życiowej, pozyskanej waluty (przeznaczanej na zakup ataków specjalnych i mikstur leczących), a także szansę otwarcia zamkniętych skrzyń z sekretami. Tury składają się z kilku ruchów, za sprawą których użytkownik powinien wypracować jak najwyższe wartości punktowe przy wszystkich symbolach.

Rozgrywka w Lost Viking ma również wymiar taktyczny, ponieważ każdy przeciwnik wymaga od gracza podejmowania innych akcji, bądź umiejętnego mieszania wszelkich działań (np. podczas starcia z baranem niezwykle istotna jest defensywa). Warto też zauważyć, że zabawa utrzymana została w runnerowym stylu – głównym celem jest pokonanie jak największego dystansu, a tym samym zbliżenie się do Walhalli. Śmierć jest równoznaczna z koniecznością rozpoczęcia próby od nowa.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2014-11-04 13:47:33